Якісні засоби, розроблені для дітей, є безпечнішими за дорослі

14.02.2017

 
У дитячій побутовій хімії та косметиці менше синтетичних та більше біологічних добавок, і рівень pH там ближчий до нейтрального. Дитячі засоби майже завжди гіпоалергенні. До вибору дитячої косметики необхідно ставитися надзвичайно уважно. Дитяча побутова хімія відрізняється за складом від звичайної. Дитяче мило не повинно містити барвників й ароматизаторів. Саме вони найчастіше є збудниками алергічних реакцій. Крім того, воно має меншу кислотність. Якщо pH дорослого мила становить близько 10, то у дитячого не повинно перевищувати 8. У такому разі вплив на шкіру дитини максимально ніжний і дбайливий. Для дітей так само є спеціальний шампунь і піна для ванн. До складу таких засобів входять спеціальні пом'якшувальні добавки, що створюють ефект миття «без сліз». Ці засоби м'яко очищають шкіру і волосся, запобігаючи пересиханню шкіри і виникненню різних негативних реакцій. До складу засобів для миття посуду також повинні входити тільки натуральні компоненти. Цей засіб має повністю змиватися водою. Що ж до порошку для прання, то до його складу не повинні входити фосфати, ПАР та інші хімічні компоненти. Кондиціонер для білизни повинен мати нейтральний аромат і бути гіпоалергенним. Це і є основною відмінність між засобами призначеними для дорослих та засобами для дітей, розповідає дерматолог-косметолог Ірина Прохорова.

Саме тому можна стверджувати, що засоби, розроблені для дітей, є безпечнішими. І подекуди ними можна замінити частину побутової хімії, наприклад, засіб для миття посуду, пральний порошок, тим паче, що за ефективністю вони не поступаються «дорослим» аналогам.

Що ж до такого популярного засобу, як креми, то тут дитячі та дорослі засоби різняться за своїм призначенням. Наприклад, дитячий крем може бути від запрілих місць чи від подразнення, відповідно подібний ефект дорослим  зазвичай не потрібен, а отже і використання засобу втрачає свій сенс. Дорослим же зазвичай більш актуальним є зволоження шкіри, а дитячі креми на це не націлені, оскільки дитяча шкіра і без того має достатньо вологи. Та й обираючи крем для дорослих, варто враховувати тип шкіри, бажаний ефект, а якщо шкіра проблемна, то краще його підбирати разом із фахівцем.

Подекуди побутова хімія та косметичні засоби можуть спричиняти різноманітні алергічні реакції, зокрема висипання, свербіж шкіри. Якщо таке трапляється, то засобом користуватися не варто. Зараз доволі багато людей звертаються зі скаргами на різноманітні алергічні реакції. Нинішнє покоління дуже алергізоване, а тому до вибору хімії та косметики слід ставитися уважно. Якщо  після використання того чи іншого засобу з’явився дискомфорт, то краще відразу звернутися до лікаря та прислухатися до його порад.

Звичайно, варто пам’ятати, що засоби для догляду за тілом та побутову хімію потрібно купувати у торговельних точках, де є супровідні документи на товар та дотримуються умов його зберігання. Це дає хоч якісь гарантії безпеки.

Уляна ДЕЛІКАТНА

Джерело: pogliad.ua

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар